Mikoláš (Lackovič) – Surán, Dubeň, Leško, Turian, Pišoja, Patlevič, Coma, Housa – Markovič (A), Minárik, Sikela – Rehák, Húževka (C), Ondruš – Macek (A), Prášil, Zahradník – Gálik, Valášek, Pjatak

HK Spiš. Nová Ves

Rabčan (Šimo) – Maňák, Boldižár, Semaňák, Štefánik, Vantroba, Knižka, Petrek – Kövér, Vartovník, Novák – Ondov, Koky, Bača – Polomský, Halász, Findura – Ludányi, Novák, Štrauch R.

Štatistiky

Góly: 2.Záhradník (Prášil), 53. Rehák - 4.Bača, 31. Novák (Vartovník, Boldižár), 59. Vartovník (Novák) rozhodovali: Orolín - Beniač, Šoltés, vylúčenia 4:9, navyše Pišoja (ŽIL) 2+10 nap. hlavy a krku, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, 321 divákov.

Žilinskí hokejisti začali prvý súťažný zápas v novej sezóne výborne, už v druhej minúte sa dostali do prečíslenia a Samuel Záhradník strelou z pravej strany otvoril skóre duelu. Z vedenia sa ale Vlci neradovali dlho, o dve minúty neskôr sa Martin Bača dostal cez obrancu MsHK pred Maroša Mikoláša a strelou popod lapačku nášho brankára vyrovnal na 1:1. Vlci sa však po inkasovanom góle zahryzli zo všetkých síl a brankár Spišiakov Rabčan nevedel kam skôr skočiť. V 6. minúte bekhend Ondreja Prášila skončil tesne nad bránkou a v 9. minúte zmaril gólovku brankár súpera skvelým zákrokom Denisovi Valáškovi. V trinástej minúte sa domáce tribúny tešili z gólu, puk z hokejky Dominika Reháka však skončil v sieti hostí až po hvizde hlavného rozhodcu. Následne hrali Vlci presilovú hru, ale na Rabčanovi a brvne jeho bránky si dvakrát vylámal zuby Matej Sikela. V závere tretiny sa po návrate z trestnej lavice dostal do šance aktívny Simeon Pjatak, no jeho blafák skončil tesne vedľa bránky Spišskej Novej Vsi.

Druhú tretinu začali Vlci dvoma presilovkami, ktoré však napriek enormnej snahe nedokázali zužitkovať na vedúci gól. Výborný výkon v zápase predvádzal gólman hostí Eugen Rabčan, ktorý viackrát privádzal domácich útočníkov priam do zúfalstva. V 31. minúte inkasoval Jakub Pišoja trest 2+10 minút za napadnutie hlavy a krku a Spišiaci ponúknutú presilovú hru využili na vedúci gól. Po 47 sekundách početnej prevahy sa pred Mikolášom najlepšie zorientoval Lukáš Novák a bolo 1:2. Vlkom akoby gól na chvíľu zobral energiu, no po reklamnej prestávke a taktických pokynoch trénera Škorvánka sa vrátili k hre z prvej časti zápasu. V 36. minúte sa strelec prvého žilinského gólu Samuel Záhradník dostal do úniku, v nájazde mieril na ľavý vinkel, no Rabčan mu bravúrnym zákrokom zmaril gólovú radosť. Následne hrali naši hokejisti presilovú hru, ale do šatní sa šlo napokon za stavu 1:2.

Tretiu tretinu začali domáci výborne, prvá formácia si pred Rabčanom dokázala vytvoriť tlak, no gólman hostí naďalej chytal vo výbornej forme. V 47. minúte zápasu ale pohrozili Spišiaci, kedy po zakončení Lukáša Vartovníka zvonila tyč Mikolášovej bránky. Kto mohol vtedy tušiť, že Vartovník strelecky nepovedal svoje posledné slovo v dnešnom zápase. V 53. minúte sme hrali presilovú hru a Dominik Rehák prestrelil všetko čo mu stálo v ceste - vyrovnané 2:2! Vlci sa veľmi snažili, ale pozorná obrana Spišiakov im nedovolila vytvoriť si dlhší tlak v útočnom pásme. V 58. minúte neuspel pred Rabčanom Sikela a o minútu neskôr prišiel šok pre žilinské tribúny z hokejky spomínaného Lukáša Vartovníka - 2:3. V samom závere sa Žilinčania nadýchli k ofenzíve, ale skvele chytajúceho Rabčana sa im už nepodarilo prekonať. Prvý zápas sezóny tak naši chlapci začali smolnou prehrou, po zápase však boli za výkon ocenení potleskom verných fanúšikov.

ohlasy trenérů

"Bol to prvý zápas v lige, pre nás celkovo štvrtý zápas od začiatku prípravy. Mám pocit, že na chlapcov trošku doľahla dôležitosť súťaže a z toho pramenila rozpačitosť v riešení niektorých situácií. Nezopakovali sme výkon z domáceho prípravného zápasu proti Topoľčanom, na druhej strane Spišská Nová Ves podala veľmi dobrý výkon. Od mojich hráčov som očakával lepší pohyb, riešenie herných činností príde s hernou praxou. Nemôžeme sa vyhovárať na neskúsenosť, pretože niektoré veci sme mali riešiť jednoducho a tak ako ich máme natrénované. To sa bohužiaľ nestalo. Siahali sme po bode, prehrali sme gólom z poslednej minúty. Stáva sa to a ja verím, že práve to nás nakopne do ďalšej práce v sezóne. Hru musíme zjednodušiť, hrať účelne a podstatne viac strieľať. V piatok nás čaká súboj v Považskej Bystrici a verím, že tam podáme lepší výkon."