Bernát (Gavalier) – Tabaček, Šimon – Ligas, Dvořák – Rusina, Themár – Lavička, Melcher – Poliaček, Murček, Videlka – Nauš, Barto, Rudzan – Zeliska, Dírer, Brveník – Babka, Langhammer, Jurášek

MsHK DOXXbet Žilina

Mikoláš (Lackovič) – Coma, Suran – Turian, Leško – Pišoja, Božik – Housa – Markovič, Minarik, Sikela – Ondruš, Húževka, Rehák – Záhradnik, Prašil, Macek – Valašek, Korbaš, Straka

Štatistiky

Góly: 11. Poliaček (Murček, Tabaček), 27. Murček (Videlka, Poliaček), 31. Dírer (Zeliska, Brveník), 33. Videlka (Murček, Babka), 48. Tabaček (Murček, Poliaček), 49. Dírer (Brveník, Ligas), 51. Nauš (Rudzan, Ligas) – 12. Macek, 34. Minarik (Markovič, Rehák), 43. Záhradnik (Macek, Prašil), 44. Sikela (Markovič)

Vlci sa v prvom prípravnom zápase pred novou sezónou predstavili v neďalekom Martine a v zápase rozhodne neboli slabším tímom. Prvá akcia patrila našim chlapcom, no po prihrávke Markoviča na Sikelu výborne zasiahol v obrane Murček. Hra sa prelievala zo strany na stranu, na pozorne chytajúcom Mikolášovi si postupne vylámali zuby Langhammer, Lavička i Babka. Martinčania v 11. minúte využili presilovú hru pri vylúčení Sama Záhradníka - Mikoláša prekonal František Poliaček. Už o minútu neskôr bolo vyrovnané, obranou Martina sa šikovne predral aktívny krídelník Matej Macek a strelou pod brvnom nedal Bernátovi šancu na úspešný zákrok. V závere prvej tretiny mal ešte veľkú šancu v presilovke domáci Poliaček, ale puk skvelým zákrokom zastavil obranca Michal Coma.

Druhá tretina priniesla viac vzruchu na oboch stranách. V 27. minúte Videlka tvrdo vystrelil a puk do siete bezmocného Maroša Mikoláša dostal Michal Murček. V 31. minúte zápasu našiel Zeliska nezištne Dírera a bolo 3:1 pre domácich. V 33. minúte Murček ideálne vysunul Videlku, ktorý využil svoju rýchlosť a stav bol 4:1. Naši Vlci sa však nevzdali a bojovali o každý puk. V 34. minúte našiel Jaroslav Markovič Mareka Minárika a ten mieril presne. Do kabín sa po dvoch tretinách išlo za stavu 4:2 pre Martin.

Tretiu tretinu začali aktívnejšie naši chalani a odmenou im bol gól Samuela Záhradníka, ktorý dobiedzal do Bernáta a napokon prepasíroval puk do siete. V 44. minúte bolo vyrovnané 4:4, pretože výborný Markovič vymyslel skvelú akciu s Matejom Síkelom a ten prekonal domáceho gólmana. Hra sa vyrovnala, ale na našich Vlkoch už bolo badať únavu z náročného tréningového procesu, predsalen išlo o prvý prípravný zápas. Mikoláš sa znovu zaskvel niekoľkými výbornými zákrokmi a držal spoluhráčov nad vodou. V 48. minúte však už aj Maroš musel kapitulovať, keď v prečíslení Murček prenechal puk Tabačekovi a ten sa nemýlil. V 49. minúte strelu Ligasa tečovalo viac hráčov, posledným však bol Dírer a zvýšil tak vedenie Martina na 6:4. Skóre zápasu uzavrel v 51. minúte Aurel Nauš, ktorý zužitkoval prihrávku Rudzana. Martin teda porazil Žilinu 7:4, ale naši hráči sa za výkon rozhodne nemusia hanbiť a majú na čom stavať.

ohlasy trenérů

HK Martin

Stanislav Škorvánek st. (hl. tréner MsHK Žilina): „Bolo vidieť, že pre nás to bol prvý zápas v príprave, pre súpera už štvrtý s pomerne ťažkými súpermi. Môžem vysloviť veľkú spokojnosť s prístupom hráčov, na tréningoch intenzívne zaberáme, ale máme veľmi mladé mužstvo a čaká nás ešte množstvo práce. Zápasová kondícia je však úplne iná ako tréningová a dnes to bolo vidieť, verím však, že sa budeme zlepšovať. Chyby v zápase vyplynuli prevažne z nezohratosti. Výborný výkon však dnes podal brankár Mikoláš a bol oporou tímu.“