Fučík – Matejka, Kučný, Jankovič, Dubeň, Piegl, Bagin, Turian, Mar. Hudec – Rud. Huna, Húževka, Jenčík – Bárta, J. Ručkay, Milý – Hvila, Podešva, Beránek – Dom. Rehák, Surovka, Ondruš

HK Dukla Ingema Michalovce

Trenčan – Korenko, Kolba, Novický, Košecký, Valečko, Bdžoch, Mesároš – Mašlonka, Piatak, Giľák – Róth, Linet, Safaralejev – Boiko, Cútt, Dvurečensky – Hamráček, Toma, Chalupa - Gavrik

Štatistiky

Góly: 20. Podešva (Bagin), 44. Rud. Huna (J. Ručkay, Matejka), 57. Húževka, 59. Jankovič (Podešva) – 13. Valečko (Róth). Rozhodovali: Novák, Adamec - Valo, Frimmel, vylúčení: 4:2, navyše: Košecký (Michalovce) 5+DKZ za podrazenie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1059 divákov

Domáci Vlci nastúpili aj do druhého zápasu baráže aktívne a v prvej päťminútovke udávali tón hry. Vo štvrtej minúte ohrozil peknou strelou Trenčana Dominik Rehák a následne namieril do brankára hostí strelou švihom obranca Turian. Tlak Žiliny pokračoval, lenže gólman Michaloviec bol vo výbornej forme a v deviatej minúte vyrazil ramenom šikovnú strelu Petra Beránka z pravej strany. Hostia sa v druhej časti prvej tretiny vypli k zlepšenému výkonu a odmenou im bol vedúci gól - v 13. minúte prekonal Fučíka obranca Tomáš Valečko. Vlkov tento moment na pár minút vyviedol z tempa a Michalovce sa dostali na koňa. Viaceré akcie hostí však zmaril obrana MsHK a výborne chytajúci Tomáš Fučík. V 19. minúte zavelil do útoku náš kapitán Rudolf Huna, ktorý bol však v zakončení faulovaný. V následnej presilovej hre Žilinčania zovreli Michalovce v obrannom pásme a 31 sekúnd pred koncom prvej tretiny vyrovnal na 1:1 český útočník Martin Podešva.

Druhú tretinu začali lepšie hokejisti z Michaloviec, ale šance Valečka a Rótha kryl spoľahlivý Fučík. Žilinčania pohrozili v 24. minúte, kedy Lukáš Hvíla našiel výbornou prihrávkou na pravej strane Beránka, ale žilinský útočník namieril len do Adama Trenčana. Vlci pokračovali v nápore, no pozorne chytajúci gólman Dukly zmaril i strely Jiřího Kučného a Emila Bagina. Pokračoval však i súboj Tomáša Valečka s Tomášom Fučíkom, keďže obranca Líšok počas celej druhej tretiny doslova zásoboval žilinského brankára strelami od modrej čiary. V 38. minúte sa v oslabení dostali Vlci do rýchleho prečíslenia 2 na 1, no Petr Beránek neprepasíroval puk na Lukáša Hvilu. V strednej časti hry sme tak gól síce nevideli, ale nuda to na žilinskom zimnom štadióne rozhodne nebola.

Tretiu tretinu opäť začali náporom hostia z východu, ale plány im značne prekazil kapitán Vlkov Rudolf Huna, ktorý v 44. minúte minúte dostal svoj tím po prvý raz v zápase do vedenia. To však ešte netušil, že dnešný zápas nedohrá. V 49. minúte Oliver Košecký žilinského kapitána nepekne podrazil a Huna narazil do mantinelu za Trenčanovou bránkou. Niekoľko minút sa nehralo a žilinský kapitán klzisko opustil na nosidlách so zafixovaným krkom. Domácich zranenie skúseného harcovníka nakoplo k zlepšenému výkonu a v 57. minúte sa pekným sólom a gólom prezentoval matador Peter Húževka. Michalovce následne vrhli všetky sily od útoku. Sto sekúnd pred koncom tretej tretiny odvolali brankára a krátko nato namieri presne do opustenej bránky hostí obranca Ivan Jankovič. Žilina napokon porazila Michalovce 4:1, v sérii vedie 2:0, ale máta ju zranenie Rudolfa Hunu.

ohlasy trenérů

Stanislav Škorvánek st.: "Druhý zápas v sérii bol pre nás ťažký. Michalovce mali dobrý pohyb, ale my sme začali lepšie a prvých desať minút sme mali územnú i streleckú prevahu. Nedali sme však gól my, ale súper. Zápas bol od stavu 1:1 typický pre play off, vyrovnaný a hralo sa o to, kto dá ďalší gól. Strelili sme ho my, poistili sme vedenie ďalším a zvíťazili sme. Výhru si veľmi ceníme a tešíme sa z nej."

Miroslav Chudý: "Dnešný zápas sa mi trochu ťažšie hodnotí, pretože sme si nezaslúžili prehrať. Prvá tretina nebola z našej strany ideálna, hoci sme šli do vedenia. Hrali sme však ustráchane. Po prvej tretine sme si v kabíne niečo povedali a obraz hry sa zmenil. V druhej tretine sme boli lepším tímom a mali sme veľa šancí, ktoré sme nepremenili. V tretej tretine sme si prakticky dali vlastné góly, zabrzdili nás tresty a oslabenia. Musíme sa nachystať na domáce zápasy. Verím chlapcom, zistili sami, že pokiaľ hrajú so zdravým sebavedomím, že nie sú o nič horší."