Články
20.09.2019 | Dávid Švec

Zo Skalice s cennou výhrou!

Mladí Vlci posilnení Jánom Chlepčokom a Patrikom Marcinekom zvíťazili 2:3 pp.

HK Skalica - MsHK DOXXbet Žilina 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 23. Šmída (Horváth), 47. Trenčan (Mikéska, Jaša) – 28. Markovič (Junas), 48. Marcinek (Markovič), 62. Marcinek (Síkela). Rozhodovali: Moller - Junek, Šefčík, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 615 divákov.

HK Skalica:
Ovečka (Trutt) – Horváth, Škápik, Mikéska, Janík, Hohl, Fereta, Pavúk, Hílek – Okoličány, Šmída, Štumpf – Trenčan, Jaša, Kotzman – Trnka, Pulščák, Dvonč – Derkin, Nemec, Koziot.

MsHK DOXXbet Žilina:
Mikoláš (Lackovič) - Surán, Dubeň, Leško, Turian, Pišoja, Patlevič, Coma, Junas – Markovič, Minárik, Síkela – Rehák, Húževka, Ondruš – Macek, Prášil, Zahradník – Chlepčok, Valášek, Marcinek.

V prvej tretine diváci gól v Skalici nevideli, napriek tomu, že sme hrali dvakrát v oslabení pri vylúčení Pišoju a Junasa. Naša obrana na čele s Marošom Mikolášom však obe vylúčenia bravúrne zvládla. Druhá tretina bola zaujímavejšia z gólového pohľadu, domáci išli do vedenia v 23. minúte zásluhou Sebastiána Šmídu. Naši Vlci však bojovali a už v 28. minúte vyrovnal na 1:1 premiérovým gólom v žilinskom drese Jaroslav Markovič. Následne sme v druhej polovici druhej tretiny hrali dve presilové hry, no nedokázali sme ich využiť. Tretiu časť zápasu sme začali vylúčením kapitána Petra Húževku, následne putoval na trestnú lavicu aj Jakub Pišoja a domáci sa opäť dostali do vedenia. Puk za chrbát Maroša Mikoláša dostal Denis Trenčan. Vlci však nesklonili hlavu a už o 59 sekúnd bolo vyrovnané. Po prihrávke Markoviča vyrovnal na 2:2 svojím prvým gólom v drese Vlkov Patrik Marcinek. Mladá posila zo Zvolena bola napokon postavou zápasu, pretože v 62. minúte pridal Patrik svoj druhý gól v zápase a zabezpečil Žiline víťazstvo 2:3 pp.

Stanislav Škorvánek (tréner MsHK DOXXbet Žilina): "Prvá tretina z našej strany nebola vydarená, dokonca bola asi najslabšia za nášho pôsobenia, ako sa hovorí, boli sme ešte v autobuse. Druhá tretina bola lepšia, chalani zlepšili pohyb a čo je dôležité - na nepriaznivý stav zápasu skvele zareagovali. Bojovali a napokon vývoj zápasu otočili. Toto je pre nás ďalšia cenná informácia, tvoríme skvelý kolektív, ktorý bojuje za každého stavu. Výborný výkon podal Maroš Mikoláš, ale rovnako tak i celé mužstvo. Dnes nás posilnili Ján Chlepčok s Patrikom Marcinekom a napriek tomu, že s nami absolvovali iba rozkorčuľovanie, tak zapadli výborne do tímu. Keďže našich juniorov a dorastencov čaká náročný a nahustený program, tak takúto možnosť výpomoci budeme využívať častejšie, ale zameriame sa len na mladých hráčov."
Partneri klubu

activit
pozicovna plosin
AB Tlač
3b
Autocont
tipsport
Mebor
abake
pizza carolina
kinekus
altom reklama
econohotel
doxx bet
Pres SK s.r.o.
doxx
impa
eurochemia
doxx listky