20.09.2019 | Dávid Švec

Zo Skalice s cennou výhrou!

Mladí Vlci posilnení Jánom Chlepčokom a Patrikom Marcinekom zvíťazili 2:3 pp.

HK Skalica - MsHK DOXXbet Žilina 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 23. Šmída (Horváth), 47. Trenčan (Mikéska, Jaša) – 28. Markovič (Junas), 48. Marcinek (Markovič), 62. Marcinek (Síkela). Rozhodovali: Moller - Junek, Šefčík, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 615 divákov.

HK Skalica:
Ovečka (Trutt) – Horváth, Škápik, Mikéska, Janík, Hohl, Fereta, Pavúk, Hílek – Okoličány, Šmída, Štumpf – Trenčan, Jaša, Kotzman – Trnka, Pulščák, Dvonč – Derkin, Nemec, Koziot.

MsHK DOXXbet Žilina:
Mikoláš (Lackovič) - Surán, Dubeň, Leško, Turian, Pišoja, Patlevič, Coma, Junas – Markovič, Minárik, Síkela – Rehák, Húževka, Ondruš – Macek, Prášil, Zahradník – Chlepčok, Valášek, Marcinek.

V prvej tretine diváci gól v Skalici nevideli, napriek tomu, že sme hrali dvakrát v oslabení pri vylúčení Pišoju a Junasa. Naša obrana na čele s Marošom Mikolášom však obe vylúčenia bravúrne zvládla. Druhá tretina bola zaujímavejšia z gólového pohľadu, domáci išli do vedenia v 23. minúte zásluhou Sebastiána Šmídu. Naši Vlci však bojovali a už v 28. minúte vyrovnal na 1:1 premiérovým gólom v žilinskom drese Jaroslav Markovič. Následne sme v druhej polovici druhej tretiny hrali dve presilové hry, no nedokázali sme ich využiť. Tretiu časť zápasu sme začali vylúčením kapitána Petra Húževku, následne putoval na trestnú lavicu aj Jakub Pišoja a domáci sa opäť dostali do vedenia. Puk za chrbát Maroša Mikoláša dostal Denis Trenčan. Vlci však nesklonili hlavu a už o 59 sekúnd bolo vyrovnané. Po prihrávke Markoviča vyrovnal na 2:2 svojím prvým gólom v drese Vlkov Patrik Marcinek. Mladá posila zo Zvolena bola napokon postavou zápasu, pretože v 62. minúte pridal Patrik svoj druhý gól v zápase a zabezpečil Žiline víťazstvo 2:3 pp.

Stanislav Škorvánek (tréner MsHK DOXXbet Žilina): "Prvá tretina z našej strany nebola vydarená, dokonca bola asi najslabšia za nášho pôsobenia, ako sa hovorí, boli sme ešte v autobuse. Druhá tretina bola lepšia, chalani zlepšili pohyb a čo je dôležité - na nepriaznivý stav zápasu skvele zareagovali. Bojovali a napokon vývoj zápasu otočili. Toto je pre nás ďalšia cenná informácia, tvoríme skvelý kolektív, ktorý bojuje za každého stavu. Výborný výkon podal Maroš Mikoláš, ale rovnako tak i celé mužstvo. Dnes nás posilnili Ján Chlepčok s Patrikom Marcinekom a napriek tomu, že s nami absolvovali iba rozkorčuľovanie, tak zapadli výborne do tímu. Keďže našich juniorov a dorastencov čaká náročný a nahustený program, tak takúto možnosť výpomoci budeme využívať častejšie, ale zameriame sa len na mladých hráčov."