Články
20.11.2019 | Dávid Švec

Zápas plný emócií priniesol tri dôležité body

Góly, emócie, bitka i vcelku dobrá atmosféra na žilinských tribúnach. Tak vyzeral piatkový súboj Vlkov na domácom ľade proti Spišskej Novej Vsi.

„Boli sme lepší vo všetkých troch tretinách, jednoznačne sme na nich mali. Využili sme presilovú hru a rozhodli sme o víťazstve,“ zhodnotil na úvod rozhovoru mladý žilinský útočník Samuel Rehák, ktorý vsietil víťazný gól Žiliny. Pokračovateľ rodinnej hokejovej tradície v sebe nezaprel humor, pretože už po príchode na rozhovor skonštatoval: „Ja mám rozprávať? Však ja neviem po slovensky....:“ Dobrú náladu mu vylepšil i pästný súboj v závere zápasu proti Dávidovi Boldižárovi, ktorý Samuel bez problémov zvládol a následne gestami vyburcoval aj žilinských fanúšikov. „Ja som šiel pomôcť spoluhráčovi, keďže po ňom išli dvaja hráči hostí, nejako sa to však zvrtlo a trošku sme sa poťukali,“ zasmial sa stále iba 17-ročný útočník. V aktuálnej sezóne je hráčom reprezentácie Slovenska do 18 rokov, momentálne však vypomáha rodnej Žiline. Cieľom je jednoznačne účasť na Majstrovstvách sveta hráčov do 18 rokov.

Svoj druhý zápas v aktuálnej sezóne v drese Žiliny odohral proti Spišskej Novej Vsi 19-ročný obranca Marcel Dlugoš. „Bolo to iné ako proti Trnave. Spišiaci mali systém, dobre korčuľovali a bolo to teda o poznanie náročnejšie. Snažil som sa s tým vysporiadať, vyšla mi aj asistencia, takže som spokojný. Hral som v tretej obrane, čo samozrejme rešpektujem, pretože sú tu chalani od začiatku sezóny, majú svoj systém, nacvičené určité veci, takže ja som len rád, že som si znovu mohol obliecť žilinský dres,“ skonštatoval obranca slovenskej reprezentácie do 20 rokov. Deň pred zápasom (štvrtok, pozn. red.) vyšla i správa, že Marcel bude vo zvyšku sezóny pôsobiť v tipsportligovom Liptovskom Mikuláši. „Áno, je to tak. V Nových Zámkoch som nemal taký icetime ako som si predstavoval, takže sme sa korektne dohodli na ukončení zmluvy. Potom som sa dohodol s Liptovským Mikulášom. Začínam prakticky od začiatku, musím tvrdo pracovať, získať si dôveru trénera a spoluhráčov. Budem tvrdo drieť na tréningoch i v zápasoch. Cieľom sú pre mňa určite aj Majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov,“ uzavrel nádejný žilinský odchovanec.

Tréner Vlkov Stanislav Škorvánek netajil po zápase spokojnosť. „Bol to vyrovnaný zápas, znovu to bolo o tom, že sme boli herne lepším tímom, ale nepadali nám góly. Víťazstvo si ceníme, bolo to vybojované, emotívne a sme naozaj šťastní. Znovu musím povedať, že máme chalanov, ktorí bojujú nielen za A-tím, ale aj za juniorku a dorast. Treba to vnímať, hrajú 4 zápasy týždenne a to je naozaj veľa. Dnes nás takisto skvelým výkonom podržal Maroš Mikoláš. Chcem sa i poďakovať trénerovi SR 18 Ivanovi Fenešovi, že nám požičiava Samuela Reháka, ktorý nám vypomáha aj napriek reprezentačným povinnostiam. Mrzí ma však stále absencia Mateja Síkelu, ktorý je zranený a bude to trvať približne 6 týždňov, keďže sme sa rozhodli pre konzervatívnu liečbu. Veríme však, že sa dá do poriadku a pomôže nám v náročnom závere sezóny,“ skonštatoval hlavný tréner Vlkov.

Partneri klubu

STRABAG
SSE - stredoslovenská energetika
Mebor
AB Tlač
kinekus
impa
ELZA
doxx bet
T+T
pizza carolina
Pres SK s.r.o.
doxx
abake
Casino Olympic
Autocont
VIX