Články
16.03.2019 | Redakce

V treťom zápase baráže prvá prehra

Výborne rozbehnutý zápas Vlci nedotiahli do úspešného konca, Michalovce o víťazstve rozhodli v predĺžení.

HK Dukla Ingema Michalovce - MsHK DOXXbet Žilina 3:2 po predĺžení
Góly: 22. Giľák (Róth, Kolba), 36. Hamráček (Toma), 64. Linet (Boiko, Valečko) - 13. Jenčík (Hvíla), 20. Huna Rud. Rozhodovali: Orolin, Valach - Rojík, Šoltés, vylúčení: 4:6 na 2 min., navyše Mašlonka (Mich.) 10 min OT za napadn. hlavy a krku, Ručkay (Žil.) 10 min. OT za nešp. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0.

Michalovce: Trenčan – Kolba (C), Korenko, Košecký, Novický, Bdžoch, Valečko, Gavrik, Mesaroš – Giľák, Piatak (A), Mašlonka (A) – Chalupa, Toma, Hamráček – Safaraleyev, Linet, Róth – Dvurečensky, Cútt, Bojko.

Žilina: Fučík – Matejka, Kučný, Jankovič, Dubeň, Piegl, Bagin, Turian, Hudec – Jenčík (A), Húževka (A), Huna (C) – Barta, J. Ručkay, Milý – Hvila, Podešva, Beránek – Ondruš, Surovka, Rehák.

Domáci nastúpili do zápasu s cieľom znížiť stav série, ale v prvej tretine boli aktívnejší Žilinčania. Tí hrali v úvodnom dejstve dve presilovky a v oboch skórovali. V 13. minúte Hvila pripravil gólovú pozíciu Jenčíkovi, ktorý otvoril skóre. Na 0:2 upravil Huna, ktorý skóroval takmer zároveň s klaksónom prvej tretiny.

Michalovčania v druhej časti zvýšili aktivitu, od 23. sekundy hrali presilovku a v nej Giľák prepasíroval puk za Fučíka - 1:2. Diváci ožili, domáci si následne vybojovali dve ďalšie presilovky a vylúčenie Ručkaya v 36. minúte potrestal Hamráček, ktorý skóroval po individuálnej akcii. Nabudení Michalovčania mali do konca druhej časti viac z hry, ďalší gólový úspech v nej však nepridali.

Tretia tretina priniesla taktickú bitku, v ktorej mohli oba tímy skórovať z presiloviek, ale stav sa nezmenil.

Domáci hráči dokonali obrat v predĺžení. V 64. minúte sa po strele Bojka ideálne zorientoval Linet, ktorý dorazil puk za Fučíka.
Štvrtý zápas série je na programe v nedeľu od 17:30.


Partneri klubu

Mebor
impa
STRABAG
doxx bet
ELZA
Autocont
Pres SK s.r.o.
pizza carolina
kinekus
Casino Olympic
SSE - stredoslovenská energetika
T+T
VIX
doxx
AB Tlač
abake