Články
12.03.2019 | Dávid Švec

V prvom zápase baráže výhra 3:1

MsHK Žilina - HK Dukla Michalovce 3:0 (0:0, 3:0) Góly: 24. Surovka (Ondruš, Rehák), 27. Beránek (Podešva), 34. Rudolf Huna (Matejka) - 51. Toma (Chalupa)

MsHK DOXXbet Žilina - HK Dukla Ingema Michalovce 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Góly: 24. Surovka (Ondruš, Dom. Rehák), 27. Beránek (Podešva), 34. Rud. Huna (Matejka) - 51. Toma (Chalupa). Vylúčení: 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina, Rencz - Muzsik (obaja Maď.), Šoltés, 1215 divákov

MsHK Žilina: Fučík (Mikoláš) – Matejka, Kučný, Jankovič, Dubeň, Piegl, Bagin, Turian, Hudec – Jenčík (A), Húževka (A), Huna Rud. (C) – Bárta, Ručkay J., Milý – Hvíla, Podešva, Beránek – Ondruš, Surovka, Rehák Dom.

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan (Tkáčik) – Kolba (C), Korenko, Košecký, Novický, Bdžoch, Valečko, Gavrik, Mesároš – Giľák, Piatak (A), Mašlonka – Sarafalejev, Linet, Róth – Dvurečensky, Cútt, Boiko – Chalupa, Toma, Hamráček

Aktívnejšie do zápasu vstúpili hokejisti Žiliny, ale Petr Beránek v piatej minúte v sľubnej pozícii trafil len rameno Adama Trenčana. Následne sa hra vyrovnala, hostia hrali presilovú hru pri vylúčení Lukáša Dubeňa, ktorú však nedokázali zužitkovať. Vlci sa následne znovu dostali do dobrého tempa, no postupne pred Trenčanom neuspeli Hvila, Surovka a ani Milý. Michalovce vážnejšie pohrozili v 14. minúte, kedy Vladislav Boiko z pravej strany tvrdou strelou tesne minul Fučíkovu bránku. Záver tretiny patril znovu domácim Žilinčanom, Trenčan si však v prvej časti zápasu udržal čisté konto.

Do druhej tretiny znovu vstúpili aktívne Žilinčania a ich snaha slávila úspech. V 24. minúte dorazil Ondrušovu strelu za chrbát bezmocného Trenčana Filip Surovka. Už o tri minúty neskôr bol rozdiel trojgólový, spomedzi kruhov namieril presne Petr Beránek a potvrdil status topkanoniera. Michalovce si následne zobrali oddychový čas a tvrdé slová trénera Chudého padli na úrodnú pôdu. Hostia začali hrať aktívnejšie a najmä akcia Lukáša Tomu v 29. minúte doslova volala po góle, Fučík bol však proti. Gólman Vlkov musel zasahovať aj o minútu neskôr, najskôr po akcii Chalupu a následne po aktivite Erika Piataka. Snahu hostí však otupili Vlci tým najlepším spôsobom a to gólom - v 34. minúte namieril presne Rudolf Huna a uzavrel gólový účet tretiny.

Tretiu tretinu otvorili aktívne Michalovce, ale Fučík dlho držal čisté konto. Hra sa prelievala zo strany na stranu, ale ani jeden z tímov nedokázal prekonať súperovho brankára. Hosťom sa to podarilo až v 51. minúte, kedy Fučíka prestrelil aktívny Lukáš Toma. Hostia ešte zvýšili svoju aktivitu, no zbytočne faulovali. Hokejisti Žiliny však ponúknutú presilovú hru o dvoch hráčov nedokázali využiť. Rovnako presilovku v samom závere tretej tretiny nevyužili ani Michalovce a Žilina tak v prvom zápase baráže zvíťazila 3:1.

Názory trénerov:
Stanislav Škorvánek st.: "Bola to pre nás ťažká situácia, pretože sme nehrali dva týždne súťažný zápas a chlapci sa museli znovu dostať do tempa. Prvá tretina podľa toho aj vyzerala, vzájomne sme sa oťukávali a my sme spoznávali súpera, ktorého sme poznali iba z videa. V druhej tretine sme strelili rozdielové góly a v tretej to síce bolo z našej strany ubojované, ale prvé víťazstvo si ceníme. Prvý krok zo štyroch je za nami a verím tomu, že sa budeme už len zlepšovať."

Miroslav Chudý: "Bol som v napätí a očakávaní, ako vstúpime do série. Začiatok a prvá tretina bola z našej strany kvalitná, hrali sme, čo sme chceli a súpera sme držali na dištanc. Hrozili sme šancami a prečísleniami a snažili sme sa z toho niečo vyťažiť. V druhej časti sme, bohužiaľ, zaspali začiatok a aktívnejší domáci potrestali našu nedôslednosť v obrane dvomi gólmi. V tretej tretine sme naháňali zajaca za chvost, sily ubúdali. Ak by prišiel náš gól skôr, mohli sme zápas viac zdramatizovať, ale nepodarilo sa nám uspieť ani v presilovke. Chalani zistili, že môžu so Žilinou hrať. Musíme popracovať na detailoch v hre a bude to lepšie."