Články
31.10.2019 | Dávid Švec

V druhom derby sezóny prehra o jediný gól

​Druhé derby v sezóne proti Martinu a znovu prehra o jediný gól pomerom 1:2. O výsledku zápasu rozhodol úvod prvej tretiny, inkasovali sme dva rýchle góly a hoci Vlci podali kvalitný výkon, na zvrat v zápase to nestačilo.

„Nechcem povedať, že ma nezaujíma výsledok,“ začal súhrn zápasu tréner Stanislav Škorvánek. „V zápase ma zaujímalo to, že s ambicióznym Martinom sme hrali otvorenú partiu a dokonca si myslím, že sme mali vyhrať. Prehra je nezaslúžená, súpera sme dostali pod tlak a to si veľmi cením. O výsledku rozhodlo úvodných 5 minút, kde sme sa hľadali, ale zvyšných 55 minút sme boli lepším tímom. Je to pre nás prísľub do ďalšej práce.“ Vlci v zápase poslali na bránku súpera 25 striel, cestu za Gavalierov chrbát si však našiel len puk z hokejky Filipa Ondruša. „Strelecká efektivita je výsledok viacerých faktorov, množstva činiteľov, ktoré sa musia spojiť a je z toho gól. Musíme robiť, robiť a robiť a zlepší sa to. Po tomto zápase som však naplnený optimizmom a ak nám bude umožnené robiť ďalej hokej, tak s týmto mužstvom sa dá dosiahnuť veľa,“ uzavrel zhodnotenie zápasu hlavný tréner Žiliny.

Atmosféru derby bolo cítiť od rána aj v kabíne Vlkov. „Áno, od rána sme to cítili, možno aj preto sme úvodných 5 minút nezvládli v hlavách a nastúpili sme príliš ustráchane. Potom sa to však zlepšilo a hrali sme to, čo sme si povedali. Mrzí ma najmä obnovené zranenie kolena Mateja Síkelu, keďže máme hráčov akurát na štyri formácie. Nedá sa však nič robiť, musíme sa s tým popasovať,“ skonštatoval Stanislav Škorvánek.

Strelcom jediného gólu Vlkov bol 23-ročný útočník Filip Ondruš. „Ušiel nám úvod zápasu, dostali sme dva góly. Potom sme sa však otriasli a do konca zápasu sme hrali s Martinom vyrovnanú partiu, čo je veľmi dobré a pozitívne do ďalších zápasov, musíme sa od toho odraziť. Hecovačky boli ohľadom derby od rána, všetci sme si to uvedomovali a každý z nás si to chcel užiť. Bolo to super na striedačke a aj na ľade,“ zasmial sa Filip. „Gól bol výsledkom nacvičenej akcie, Maťo Turian puk nahodil na bránku, spolu s Petrom Húževkom sa v týchto priestoroch motáme a mne neostávalo nič iné, len to doraziť do bránky. Máme v poslednom čase trošku problém so zakončením, ale zlepšuje sa to. Mali sme tlak, škoda, vyrovnávajúci gól by sme si zaslúžili. Dnes však bolo v zápase dosť pozitív, od toho sa musíme odraziť do ďalších zápasov,“ zakončil s nádejou v hlase Ondruš.

Partneri klubu

impa
ELZA
Autocont
Mebor
AB Tlač
T+T
abake
doxx
Casino Olympic
VIX
pizza carolina
STRABAG
SSE - stredoslovenská energetika
doxx bet
Pres SK s.r.o.
kinekus