vs
25.09.2019
18:00
Články
06.09.2019 | Dávid Švec

Stanovisko predsedu predstavenstva Petra Durmisa

Mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva prinieslo schválenie finančnej dotácie pre klub, ktorá je kompromisom dvoch návrhov.

Vážení fanúšikovia žilinského hokeja,

súčasná situácia nie je taká ako som si predstavoval a určite nie je pre mňa a celé vedenie klubu komfortná. Počas zastupiteľstva som stál pre vážnou dilemou. Ak by totiž prešiel pôvodný návrh od viceprimátora Vladimíra Randu a jeho poslancov, tak si neviem predstaviť ďalej fungovať ako štatutár klubu a musel by som zložiť funkciu, pretože návrh dával nesplniteľné podmienky a znamenal by praktickú likvidáciu klubu.

Ani kompromisné riešenie - 75 tisíc eur dotácia, ďalších max. 100 000 eur neskôr, keď sa nájdu v rovnakej výške sponzori a zároveň odklad povinnosti predaja alebo zavretia klubu z januára na apríl – nie je podľa mňa ideálny pre seriózny rozvoj klubu a potenciálny návrat medzi slovenskú špičku.

V každom prípade, ak by som zložil funkciu, tak hokejový klub v mužskej kategórii by s najväčšou pravdepodobnosťou prišiel o hráčov, licenciu a prakticky by okamžite prestal existovať. Ako človek, ktorý sa celý život pohybuje na zimnom štadióne, som toto nechcel dopustiť. Najmä, keď som pri poslednom prípravnom zápase videl to neuveriteľné nasadanie hráčov s neistou budúcnosťou, ktorí nám verili a na ľade nechali srdce. Navyše, vrátili aj skvelí fanúšikovia, ktorí vytvorili atmosféru aká už dlhé roky na zimnom štadióne nebola.

V rozhodnutí zotrvať vo funkcii predsedu predstavenstva a maximálne zabojovať o budúcnosť žilinského hokeja ma zároveň presvedčilo uistenie a chlapské slovo primátora, že garantuje pomoc a získanie sponzorských 100 000 eur, ktoré by malo mestské zastupiteľstvo dorovnať v rovnakej výške.

Jedno ťažké obdobie má žilinský hokej za sebou. Teraz je však pred nami ešte ťažšia úloha. Presvedčiť všetkých, aj neprajníkov, že žilinský hokej má budúcnosť. V rukách to majú odhodlaní mladíci, my vo vedení klubu, mesta, ale aj vy – naši oddaní fanúšikovia. Túto sezónu vás budeme potrebovať ešte viac ako kedykoľvek predtým.

Ďakujeme za podporu.

Peter Durmis
Predseda predstavenstva MsHK Žilina, a.s.

Partneri klubu

pozicovna plosin
doxx bet
Pres SK s.r.o.
altom reklama
3b
eurochemia
doxx listky
doxx
abake
impa
tipsport
econohotel
Mebor
activit
Autocont
pizza carolina
kinekus
AB Tlač