Články
16.09.2019 | Dávid Švec

Solídny výkon v Bratislave na body nestačil

Jediným strelcom Vlkov na ľade ašpiranta na postup do najvyššej súťaže bol Dominik Rehák

HC Bratislava Capitals - MsHK DOXXbet Žilina 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 33. Varga T. (Sloboda, Slovák), 39. Vašaš (Kalináč, Varga Ró.), 48. Slovák (Varga T., Selleck) – 44. Rehák (Húževka), rozhodovali Purgat - Hanko, Kollár, Vylúčenia 4:6, Presilovky 0:0, Oslabenia 0:0.

HC Bratislava Capitals:
Hamerlík (Mega) – Sloboda, Juriga, Martinelli, Petrinec, Bača, Jankovič, Lukáčik, Bodnár – Varga T., Slovák, Selleck – Varga R., Buc, Vašaš – Hudec, Kalináč, Surovka – Šalka, Smolka, Danišovský.

MsHK DOXXbet Žilina:
Lackovič (Mikoláš) – Surán, Dubeň, Leško, Turian, Pišoja, Patlevič, Coma, Housa – Markovič, Minárik, Síkela – Rehák, Húževka, Ondruš – Macek, Prašil, Zahradník – Gálik, Valášek, Korbaš.

V bránke Vlkov sa od úvodu zápasu predstavil stále iba 19-ročný bratislavský rodák Jakub Lackovič. Zasahovať musel už po 24 sekundách, kedy sa z prvej oprel do puku Marek Slovák. Následne mali naši chlapci možnosť presilovej hry pri vylúčení Sellecka, ale Hamerlík v bránke Capitals nemusel vážnejšie zasahovať. Domáci hokejisti boli v prvej tretine pri chuti, Lackovič však likvidoval postupne strely Martinelliho, Slováka a Filipa Vašaša. Žilinčania pohrozili príklepom Reháka a zaujímavo vyzerala aj prihrávka Minárika, na ktorú ale Jaroslav Markovič nedosiahol. V 15. minúte spálil obrovskú šancu domáci Selleck a následne sa po ďalšej strele Mareka Slováka opäť vyznamenal Jakub Lackovič. Do kabín sa tak išlo za stavu 0:0.

V úvode druhej časti hry mali oba tímy výhodu presilovej hry, no nedokázali ju využiť, hoci dve dorážky nášho kapitána Petra Húževku priam volali po góle. V 28. minúte putoval na trestnú lavicu obranca Lukáš Dubeň a Lackovič bol v jednom ohni. Tri minúty po polovici zápasu však už náš mladý brankár kapituloval, pretože skúsený Tibor Varga sa dostal do úniku a strelou švihom otvoril skóre zápasu. V 37. minúte pohrozili naši Vlci znovu z hokejky matadora Húževku, bývalý reprezentačný brankár Peter Hamerlík v drese Capitals bol pozorný. Minútu pred koncom druhej tretiny prišli chybička našich v strednom pásme, domáci sa dostali do prečíslenia, Kalináč nabil ideálne Filipovi Vašašovi a Jakub Lackovič bol bezmocný.

Tretia tretina sa začala obrovskou šancou Capitals, Róbert Varga však recept na nášho brankára nenašiel. V 43. minúte zazvonila tyčka bránky Vlkov a následnú dorážku Petrinca kryl Lackovič. Parádny moment prišiel v 44. minúte, kedy sa Dominik Rehák lišiacky natlačil do zakončenia a znížil na 2:1. Vlci zacítili šancu, ale Bratislava hrozila z každého útoku. V 48. minúte Tibor Varga našiel prihrávkou cez bránkovisko Mareka Slováka a skúsený domáci útočník dostal svoj tím znovu do dvojgólového vedenia. Naši chlapci sympaticky bojovali, Samuel Záhradník uchmatol puk z hokejky Lukáčikovi, Hamerlíka ale strelou neprekabátil. Hra sa prelievala zo strany na stranu a s favoritom zápasu sme hrali absolútne vyrovnanú partiu. V 57. minúte sa Jaroslav Markovič natlačil do zakončenia, jeho bekhend si však cestu do siete nenašiel. Dve minúty pred koncom zápasu putoval na trestnú lavicu Peter Húževka a hoci Vlci skúsili v závere aj power-play, na zisk bodov to dnes v Bratislave bohužiaľ nestačilo. Napriek tomu náš mladý tím podal znovu výborný výkon a potvrdil, že rozhodne máme na čom v ďalšom priebehu sezóny stavať.

Stanislav Škorvánek (tréner MsHK DOXXbet Žilina): "Dnes nás čakal zápas vonku s najlepším súperom, čo sa týka zloženia kádra. V zápase sme podali veľmi dobrý výkon, aj keď v prvej tretine sme mali aj šťastie. Postupne sme vyrovnávali hru a v hre 5 na 5 sme boli domácim vyrovnaným súperom. V presilovkách boli domáci veľmi silní, majú skúsených hráčov a bolo to vidieť. Napriek prehre som spokojný s výkonom nášho mladého tímu, pre niektorých hráčov bol dnešný zápas obrovskou školou. Výborne zachytal Jakub Lackovič, ktorý bol oporou tímu. Prehrali sme, ale môžeme ísť domov so vztýčenou hlavou a máme dôvod byť pozitívni, pretože máme na čom stavať do budúcnosti."