25.09.2019 | Dávid Švec

Prášil vyprášil Trnavu tromi gólmi

Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina zvíťazili v piatok kole SHL nad Trnavou 5:3.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Gladiators Trnava 5:3 (3:1, 2:1, 0:1)
Góly: 2.Pišoja (Prášil), 9.Prášil (Macek, Záhradník), 14.Prášil (Macek, Patlevič), 30.Prášil (Záhradník), 34. Síkela (Minárik, Markovič) - 14.Szalay (Mrava), 36. Klučiar (Jurák), 49. Marguš (Jurák, Jakab). 484 divákov.

MsHK DOXXbet Žilina:
Mikoláš (Lackovič) – Surán, Dubeň, Coma, Turian, Pišoja, Patlevič, Housa, Junas – Markovič (A), Minárik, Sikela – Rehák, Húževka (C), Marcinek – Macek (A), Prášil, Záhradník – Chlepčok, Valášek, Gálik.

HK Gladiators Trnava:
Ivanovič (Bruchač) – Evdokimov, Vidovič, Klein, Mrázik, Mihalko, Jakab, Lukačovič, Burian – Klučiar, Beták, Jurák – Mrava, Klučiar, Szalay – Marguš, Hrbáčik, Kamenický – Bobál, Olša, Hudec.

Prvú tretinu začali Vlci svižne a od úvodných sekúnd zamestnávali brankára Trnavy Antona Ivanoviča. Po 72 sekundách však pohrozili hostia delovkou z medzikružia, ktorú kryl pozorný Maroš Mikoláš. Už o niekoľko sekúnd ale naši chlapci otvorili skóre zápasu, pretože Ondrej Prášil našiel pri bránke hostí Jakuba Pišoju a ten mieril presne - 1:0. Domácich gól nabudil a Ivanovič bol v jednom ohni. Tlaku Vlkov napomohlo i vylúčenie hosťujúceho Schmidta, no pokusy Síkelu a Húževku si cestu do siete nenašli. V 9. minúte zápasu ale opäť zakombinoval tretí útok, Macek našiel Ondreja Prášila, ktorý vsietil druhý gól Žiliny. Hra mala dobrý spád, Trnava vystrčila ofenzívne rožky a po chybe obrany sa v dorážke presadil hosťujúci Nino Szalay. Odpoveď Vlkov ale prišla expresne, už po 32 sekundách od Gladiátorov namieril presne opäť Ondrej Prášil a náskok Žiliny bol znovu dvojgólový. Záver prvej tretiny bol vyrovnaný, do šatní sa napokon išlo za stavu 3:1.

V úvode druhej tretiny putoval na trestnú lavicu náš obranca Martin Turian, hostia však ponúknutú výhodu nedokázali zužitkovať. V 24. minúte hrali presilovku Vlci pri vylúčení Vidoviča, ale delovka Dominika Reháka z ľavej strany opečiatkovala len pravú spojnicu Ivanovičovej bránky. V 30. minúte hosťujúci Roman Jurák neprekonal Mikoláša a z následného protiútoku vsietil svoj tretí gól v dnešnom zápase útočník Ondrej Prášil! Vlci pokračovali vo výbornom výkone, v 33.minúte nepochodil pri pravej tyči aktívny Samo Záhradník. Už o minútu neskôr ale v početnej výhode odklial svoju streleckú smolu na domácom ľade Matej Síkela a zvýšil vedenie Žiliny už na 5:1. Trnava zdvihla hlavu v 36. minúte, kedy rovnako v presilovke Jurák našiel Dušana Klučiara a ten znížil na 2:5 z pohľadu hostí. Za zmienku stojí i fakt, že Gladiátori hrali od 33. minúty bez Šimona Betáka, ktorý dostal za vrazenie na mantinel a následné nešportové správanie trest do konca zápasu.

Tretiu časť zápasu začali naši Vlci opäť presilovou hrou, no napriek obrovskému tlaku nedokázali prekonať Antona Ivanoviča. Smolu mal najmä Matej Síkela, ktorý minul puk poskakujúci pred prázdnou bránkou hostí. V 47. minúte putoval na trestnú lavicu obranca Peter Junas, krátko nato ďalší zadák Lukáš Dubeň a hostia presilovú hru o dvoch hráčov potrestali gólom Tobiáša Marguša - 5:3. Trnava následne pridala obrátky vo svojom výkone, Vlci sa však nezľakli a naďalej kráčali za tromi bodmi. V 53. minúte mohol zvýšiť vedenie Žiliny aktívny Macek, z pravej strany však mieril len do padajúceho Ivanoviča. Trnava sa tlačila dopredu, nebezpečnejší však boli Žilinčania. V 55. minúte sa Vlci dostali do prečíslenia 3 na 1, ale Jarovi Markovičovi pri ľavej tyči trnavskej bránky skĺzol puk z čepele hokejky. V závere tretiny inkasoval trest 2+10 minút Surán za napadnutie hlavy a krku. Hostia nás zatlačili do defenzívy, hrali viac ako minútu bez brankára, ale z výhry v pomere 5:3 sa napokon tešili naši Vlci.

Stanislav Škorvánek (tréner MsHK DOXXbet Žilina): "Po dnešnom zápase mám zmiešané pocity. Na jednej strane ma teší výhra, ale netešia ma veci, ktoré sa objavili v našej hre a nemajú tam byť. Boli momenty, kedy sme si doslova pýtali gól. Do hry potrebujeme viac taktiky, takže máme na čom pracovať. Trnava v druhej polovici zápasu začala hrať otvorene, pretože nemala čo stratiť. Išla dopredu s tromi hráčmi a my namiesto prečíslenia súpera jednoduchými prihrávkami, tak sme sa utápali v nezmyselných kľučkách a držaní puku. Našťastie nám opäť výborným výkonom pomohol Maroš Mikoláš a v závere sme to ubojovali. Víťazstvo teší, ale pocity sú rozpačité."

Ondrej Prášil (útočník MsHK DOXXbet Žilina): "Konečne dostávame šancu my, mladí odchovanci Žiliny, od začiatku sezóny. Snažíme sa bojovať, dávame tomu všetko a dnes to jednoducho vyšlo na mňa. Prvá polovica zápasu bola v našej réžii, v závere sme však nehrali jednoducho a sami sme si skomplikovali situáciu. Mali sme hrať tak ako na začiatku - jednoducho a účelne. Za dnešný hetrik to bude do kabíny minimálne kartón piva... Možno aj viac :)."