vs
23.03.2019
10.03.2019 | Michal Kysela

Otvorený list fanúšika hráčom MsHK Žilina

Otvorený list fanúšika Michala Kyselu hráčom MsHK Žilina (zverejňujeme bez redakčných úprav).

Vážení páni, hráči MsHK Žilina!

Dovoľujem si Vás touto cestou osloviť v mene všetkých priaznivcov a fanúšikov žilinského hokeja.
Stalo sa to, čo nik z nás nechcel. Budeme hrať baráž. Pre väčšinu z Vás to bude úplne nová situácia, v ktorej ste ešte neboli. To sa ale nedá povedať o nás, žilinských fanúšikoch. Túto situáciu, bohužiaľ, už dôverne poznáme a môžeme Vám zo všetkou vážnosťou potvrdiť, že hrať baráž je oveľa, oveľa náročnejší záber na psychiku, ako hrať finále extraligy. Nevyhráš vo finále? Bude to mrzieť, niekoho deň, niekoho týždeň no nakoniec si uvedomíš, že byť druhý tiež nie je na zahodenie. Ale nevyhráš baráž? Žiadne druhé miesto nie je, končíš, vypadávaš. Pre nás, fanúšikov, nočná mora.
Áno, viem aká je v poslednom čase atmosféra na žilinskom zimáku. S hokejovou to má pramálo spoločné. (Prečo tomu tak je, je ale úplne iná, ako hokejová téma.) Fanúšikov teraz chodí málo, no na druhú stranu sú to tí najvernejší. Sú to tí, ktorým na hokeji v našom meste ozaj záleží a hokej je pre nich všetkým. Sú to tí, ktorí Vám počas celej sezóny verili a veria. Tí, ktorí aj napriek tomu všetkému, čo sa v našom klube odohralo za posledné roky na hokej nezanevreli a ostali mu verní. Takých, čo sa snažíme povzbudzovať nás je ozaj málo a moc nás počuť nie je. Ale verte mi prosím. O čo menej kriku, o toľko viac sme pri Vás. O čo menej kriku o to väčšia radosť z víťazstiev, no aj smútok po prehrách. Boli by sme radi, ak by ste dokázali vnímať našu podporu nie len sluchom, ale hlavne srdiečkom. Verte, že sme s Vami oveľa viac, ako si to sami dokážete predstaviť a túto našu podporu budete mať až do poslednej sekundy posledného zápasu v sezóne. Ideme spoločne do zápasov, kde už len hokejové umenie a skúsenosti nestačia. V takýchto zápasoch treba hlavne kolektív a srdce. My všetci Vás berieme ako našich – ŽILINSKÝCH chalanov a jediným našim prianím teraz je, aby ste sa aj Vy aspoň na pár dní cítili ako ŽILINČANIA a aby sme spoločne dokázali, tieto pre nás všetkých dôležité zápasy zvládnuť a extraligu v Žiline zachrániť.
Čo dodať na koniec? Snáď len jedno. Keď budete nabudúce stáť pred zápasom nastúpení na modrej čiare a počúvať hymnu. Skúste si spomenúť na hoc i len jedného Vášho fanúšika a uvedomiť si, že ste to práve Vy, ktorí môžete ovplyvniť jeho šťastie a naložte s ním tak, ako by ste si priali aby on naložil s tím Vašim.
Prajeme Vám, veľa a veľa hokejového šťastia, nech sa Vám zranenia vyhýbajú a hlavne prajem všetkým nám, aby posledný zápas nie len v tejto sezóne bol víťazný!

Michal Kysela

Partneri klubu