18:00
Články
05.09.2019 | Dávid Švec

MsHK DOXXbet Žilina - HC Topoľčany 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Hokejisti Žiliny v prvom domácom prípravnom zápase po výbornom výkone porazili Topoľčany 5:1.

Góly: 1. Markovič (Sikela), 12. Rehák (Húževka, Ondruš), 17. Pjaták (Housa, Gálik), 36. Húževka (Ondruš), 46. Sikela (Minarik, Markovič) - Ďurčo (Olejník, Kluka) rozhodovali: Vido - Šoška, Mišek

MsHK Žilina:
Mikoláš (Lackovič) – Dubeň, Suran, Turian, Leško, Pišoja, Patlevič, Coma, Housa – Markovič (A), Minarik, Sikela – Ondruš, Húževka (A), Rehák – Záhradník, Prašil, Macek – Gálik, Valašek, Pjatak

HC Topoľčany:
Kompas (Vičan) – Buc, Huba, Uhnák, Kluka, Gergel, Podstavek, Hrudík (A), Šturdík, Lantoš, Čičmanec, Olejník, Ďurčo (A), Bajan, Pekarčík, Bystričan, Laššo, Tomčak, Idiatullin, Kubek, Špankovič.

Prvý domáci zápas v príprave začali Žilinčania výborne, pretože už v 36. sekunde sa dostal k puku na pravej strane Jaroslav Markovič a na dvakrát prekonal Erika Kompasa v bránke hostí. Vlci pokračovali vo výbornom výkone, hýrili aktivitou a tá im priniesla svoje ovocie. V 12.minúte Dominik Rehák zužitkoval prihrávku Petra Húževku a bolo 2:0. Následne sa Topoľčany prezentovali nepekným faulom na domáceho útočníka Samuela Záhradníka, ktorý musel odísť na striedačku za pomoci spoluhráčov. Žilinčania mali výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, ktorú však nedokázali využiť. Gólový účet prvej časti zápasu však uzavrel po peknej kombinácii štvrtej formácie Simeon Pjaták, ktorý namieril presne do odkrytej časti bránky po prihrávke Juraja Housu.

Druhá tretina priniesla podstatne menej vzruchu ako prvá časť zápasu. Maroš Mikoláš viackrát výbornými zákrokmi podržal svojich spoluhráčov. Zaskvel sa najmä v 35. minúte, kedy bravúrne zabránil gólu Alexa Idiatullina. Po veľkej šanci hostí však prišla gólovka pre domácich a tú krásnou strelou po prihrávke Filipa Ondruša využil skúsený žilinský matador a kapitán Peter Húževka. V 38. minúte Mikoláš znovu čaroval, v rozkľaku ľavým betónom zastavil puk smerujúci do svojej bránky. Následne však Topoľčany hrali presilovú hru a minútu pred koncom druhej tretiny znížil na 4:1 hosťujúci Juraj Ďurčo.

Tretiu tretinu začali veľkou šancou hostia, Tomčák ale spoza bránky recept na Mikoláša nenašiel. Topoľčany následne hrali presilovú hru pri vylúčení Lukáša Dubeňa, ale napriek obrovskému tlaku sa im nepodarilo skórovať. V 46. minúte prišiel ďalší krásny hokejový moment v podaní Vlkov. Markovič našiel Mareka Minarika, ktorý ešte puk nezištne posunul Matejovi Sikelovi a skúsený útočník zvýšil vedenie Žiliny na 5:1. V 50. minúte volil záchrannú brzdu Dominik Rehák a Topoľčany mali výhodu trestného strieľania. Skúsený Albín Podstavek sa snažil o blafák do pravej strany, Maroš Mikoláš opätovne potvrdil svoj výborný výkon a pohotovým zákrokom podržal svojho spoluhráča. Záver tretej tretiny už príliš vzruchu nepriniesol, v presilovej hre ešte hostia strelou Bystričana od modrej čiary ohrozili Mikoláša, ale následne už Vlci kontrolovali priebeh hry a napokon potešili svojich fanúšikov výhrou 5:1. Verme, že nás mladí Vlci budú môcť zabávať aj v novej sezóne SHL.

Stanislav Škorvánek (tréner MsHK DOXXbet Žilina): "Tešili sme sa na prvý domáci zápas, som rád, že nás prišli povzbudiť aj diváci a myslím, že proti poprednému tímu prvej ligy sme podali výborný výkon. V prvej tretine bola naša hra takmer bez chýb, dostali sme sa do trojgólového vedenia. V druhej tretine sme trošku poľavili, začali sme robiť veci, ktoré netrénujeme, ale máme mladé a neskúsené mužstvo, ktoré rastie každou tretinou a každým zápasom. čo sa potvrdilo v tretej tretine. Veľmi si toto víťazstvo vážime a som rád, že vidím zlepšenie v každom zápase a v každom tréningu. Moji hráči ma potešili výborným pohybom, aktivitou a dnešný zápas nám povedal veľa o tom, kde by sme sa mohli pohybovať."