Články
01.10.2019 | Dávid Švec

Derby s Martinom rozhodli nájazdy

Vlci v zápase dlho viedli, v nájazdoch sa však z výhry tešili hokejisti Martina.

MsHK DOXXbet Žilina - HK VITAR Martin 2:3sn (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Góly: 29. Prášil (Záhradník), 37. Markovič (Húževka) – 28. Rudzan (Barto), 52. Murček (Brezniak), rozh. náj. Dírer, Rozhodovali: Tornay – Knižka, Hajnik, Vylúčení: 4:4, navyše Marcinek (Žilina) 2+10 za vrazenie na mantinel, Presilovky: 0:0, Oslabenia: 0:0, Strely: 46:39, 1150 divákov.

Žilina:
Mikoláš (Lackovič) - Surán, Dubeň, Coma, Turian, Pišoja, Patlevič, Housa - Markovič (A), Húževka (C), Síkela - Marcinek, Rehák, Chlepčok - Macek, Prášil, Záhradník - Junas, Valášek, Gálik.

Martin:
Gavalier (Bernát) - Matejka, Themár, Ligas, Dvořák, Rusina, Oravec - Poliaček, Murček, Brezniak - Nauš, Barto, Rudzan - Zeliska, Dírer, Paulíny - Videlka, Langhammer, Babka.

Bitku o Strečno začali lepšie hokejisti z Turca, už v štvrtej minúte zvonila tyčka Mikolášovej bránky. O minútu neskôr sa individuálnou akciou presadil Matej Síkela, ktorý obišiel dvoch hráčov súpera, puk za chrbát Lukáša Gavaliera však už nestihol zasunúť. V piatej minúte inkasoval trest 2+10 minút Patrik Marcinek a Vlci museli preskupiť svoje útočné rady. V 9. minúte zápasu sa do dobrej pozície dostal Jaro Markovič, ale jeho delovka tesne minula pravý horný roh bránky Martina. Dvadsaťsedem sekúnd pred koncom prvej tretiny sa Vlci dostali do prečíslenia, Chlepčok našiel ideálne Dominika Reháka, ktorý však z prvej mieril tesne vedľa.

Druhú tretinu začali Vlci rovnako ako skončili prvú. Chlepčok z medzikružia bekhendom minul a o tri minúty neskôr Markovič opečiatkoval ľavú tyč Gavalierovej bránky. Zápas mal výborné tempo a skvelú hokejovú atmosféru, chýbali však góly. V 29. minúte sa potvrdila stará známa pravda nedáš - dostaneš. Dubeň so Síkelom nenašli recept na Gavaliera a v následnom protiútoku Matúš Rudzan otvoril skóre zápasu - 0:1. Vlci však nesklonili hlavy a krátko po buly bolo vyrovnané. Samo Záhradník našiel ideálnou prihrávkou ONDREJA PRÁŠILA, ktorý strelou ponad Gavalierovu lapačku vyrovnal na 1:1. Zápas bol vyrovnaný a hra sa prelievala zo strany na stranu. Martinčania pohrozili z hokejky Lukáša Zelísku, ale do vedenia išli domáci hokejisti. Peter Húževka v 37. minúte výstavnou prihrávkou našiel JAROSLAVA MARKOVIČA, ktorý sa vrútil do útočného pásma a strelou švihom dostal Žilinu do vedenia 2:1.

Tretia tretina sa začala obrovskou šancou hostí, ktorí však v prečíslení 3 na 1 neprekonali skvelého Maroša Mikoláša v bránke Vlkov. Oba tímy bojovali o každý kúsok ľadu, naši Vlci sa sústredili na pozornú defenzívu a hrozili rýchlymi protiútokmi. V 49. minúte však putoval na trestnú lavicu Ľubomír Patlevič a krátko po skončení jeho trestu vyrovnal na 2:2 Michal Murček. V závere tretiny sa naši chalani snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, pokusy Markoviča a Chlepčoka však kryl výborný Gavalier v bránke hostí. Na obrovskú smolu Vlkov sa v závere tretej tretiny zranil skúsený Jaroslav Markovič a musel z hry odstúpiť.

V predĺžení mali Vlci výhodu presilovej hry, ale strely Patrika Marcineka a ani Dominika Reháka neboli úspešné. Hostia pohrozili 10 sekúnd pred koncom predĺženia, Michal Murček ale stroskotal na skvelom Mikolášovi. V následných samostatných nájazdoch za Žilinu uspel iba Samo Záhradník, za hostí Poliaček s Dírerom a tak sa Martinčania tešili z víťazstva 2:3 sn.

Stanislav Škorvánek (tréner MsHK DOXXbet Žilina): "Zápas bol vyrovnaný, ťahali sme sa o jeden gól. Napriek prehre som spokojný, pretože po zápase v Leviciach sme výkon ešte dokázali vygradovať. Jednoznačne však treba povedať, že pred zápasom bol Martin favoritom stretnutia. Naše mužstvo podalo vynikajúci výkon, výsledok je aký je, ale pre mňa sú naši chalani víťazmi. Prišli sme o Jara Markoviča, ktorý má vyvrtnutý členok, navyše máme chorého Ondruša, Minárika a Leška. V stredu privítame Dubnicu, čaká nás ďalší náročný súper, veríme, že diváci nás prídu povzbudiť. Za dnešok chcem ďakujem tímu a Marošovi Mikolášovi za skvelý výkon."