Články
13.10.2019 | Dávid Švec

Ako sa darí odchovancom Vlkov?

Počas víkendu sme sa pozreli aj na pôsobenie našich odchovancov v iných tímoch a ligách.

Viete kde všade pôsobia odchovanci žilinského hokeja? V redakcii sme sa pozreli bližšie na ich aktuálne pôsobenie.

Azda najznámejším odchovancom Žiliny súčasnosti je Peter Cehlárik. Počas leta sa pripravoval s Vlkmi, je hráčom tímu Providence Bruins v AHL, veríme však, že v počas sezóny sa pevnejšie usadí v tíme Bostonu v NHL.

Útočník Marek Hrivík si v minulej sezóne vyskúšal KHL, v aktuálnej sezóne pôsobí vo švédskej najvyššej súťaži v tíme Leksand IF. Stále iba 28-ročný útočník zaznamenal v 10 zápasoch súťaže 10 kanadských bodov za štyri góly a šesť asistencií.

Útočník Róbert Lantoši je síce rodákom z Prievidze, ale mládežnícke časy strávil pod Dubňom. V aktuálnej sezóne je spoluhráčom Petra Cehlárika v Providence. V dvoch zápasoch zaznamenal jeden bol za asistenciu.

V zámorí máme aj ďalšieho útočníka, ktorého minulosť sa spája so Žilinou. Je ním Adrián Holešinský, rodák z Čadce, ktorý pôsobí v univerzitnej súťaži NCAA v drese University of Maine.

V slovenskej najvyššej súťaži máme medzi útočníkmi Patrika Rogoňa, ktorý pôsobí v drese Nových Zámkov. V tejto sezóny Tipsport ligy odohral Patrik 10 zápasov a vsietil jeden gól.

Z obrancov máme v najvyššej slovenskej súťaži Marcela Dlugoša, ktorý pôsobí v Nových Zámkoch. V aktuálnej sezóne zaznamenal v 10 zápasoch tri góly, čo ho radí medzi najlepších strelcov medzi obrancami v Tipsport ligy (o druhé miesto sa delí s Richardom Stehlíkom a Martinom Štajnochom).

Obranca Marek Korenčík pôsobí v zámorskej súťaži NCAA v tíme Umass-Lowell. V štyroch zápasoch zatiaľ nebodoval.

Brankár Samuel Vyletelka pôsobí taktiež v zámorskej súťaži. Ide o NAHL a tím Minnesota Magicians. V súťaži zatiaľ odchytal štyri zápasmi s 93,1% úspešnosťou zákrokov.

Všetkým našim odchovancom držíme palce v ich tímoch a veríme, že počas sezóny sa im bude dariť a vyhnú sa im zranenia.

Partneri klubu

doxx bet
VIX
SSE - stredoslovenská energetika
STRABAG
impa
doxx
Pres SK s.r.o.
kinekus
Mebor
Casino Olympic
T+T
Autocont
AB Tlač
abake
ELZA
pizza carolina